Polityka Prywatności

Niniejsza Polityka prywatności określa, w jaki sposób przetwarzane są informacje gromadzone na stronie geekster.pl, a także wyjaśnia powody, dla których gromadzone są określone dane o użytkowniku.

Gromadzenie danych osobowych

Kiedy wchodzisz na stronę geekster.pl, automatycznie zbierane są pewne informacje o Twoim urządzeniu, w tym informacje o Twojej przeglądarce internetowej, adresie IP, strefie czasowej oraz niektórych plikach cookie zainstalowanych na Twoim urządzeniu. Ponadto podczas przeglądania strony zbierane są informacje o poszczególnych stronach internetowych, które przeglądasz, jakie strony lub frazy wprowadzone w wyszukiwarce skierowały Cię na stronę oraz o tym, w jaki sposób z niej korzystasz. Ponadto, gromadzone są dane osobowe, które przekażesz w formularzu: kontaktowym, subskrypcji, komentarza (m.in.: imię, nazwisko, e-mail, numer telefonu).

Dlaczego przetwarzane są Twoje dane?

Nadrzędnym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa danych użytkowników, dlatego też przetwarzane są jedynie ograniczone dane, tylko w takim zakresie, w jakim jest to absolutnie konieczne do utrzymania funkcjonowania strony. Informacje zbierane automatycznie są wykorzystywane wyłącznie do identyfikacji potencjalnych przypadków nadużyć oraz do sporządzania danych statystycznych dotyczących korzystania z strony internetowej. Wspomniane dane statystyczne nie są gromadzone w sposób umożliwiający identyfikację konkretnego użytkownika systemu.

Możesz odwiedzić stronę internetową geekster.pl bez konieczności ujawniania swojej tożsamości lub przekazywania jakichkolwiek informacji, na podstawie których ktoś mógłby rozpoznać Cię jako konkretną, możliwą do zidentyfikowania osobę. Jeśli jednak zechcesz skorzystać z niektórych funkcji strony, lub chcesz otrzymywać newsletter, lub podać inne informacje poprzez wypełnienie formularza, możesz przekazać swoje dane osobowe, takie jak adres e-mail, imię, nazwisko, numer telefonu. Możesz zrezygnować z podawania swoich danych osobowych, jednak wówczas możesz nie być w stanie korzystać z niektórych funkcji strony. Na przykład, nie będzie możliwe wysyłanie Ci Newslettera lub nawiązać z Tobą kontaktu bezpośrednio na stronie. Użytkownicy, którzy nie są pewni, które informacje są obowiązkowe, mogą skontaktować się z właścicielem strony wypełniając formularz kontaktowy w sekcji Kontakt (https://geekster.pl/kontakt).

Twoje prawa

Jeśli jesteś obywatelem Unii Europejskiej, przysługują Ci następujące prawa związane z Twoimi danymi osobowymi:

1. Prawo do uzyskania informacji.
2. Prawo dostępu do informacji.
3. Prawo do korekty danych.
4. Prawo do usunięcia danych.
5. Prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
6. Prawo do zastrzeżenia sposobu przetwarzania danych.
7. Prawo sprzeciwu.
8. Prawa odnoszące się do automatyzacji podejmowania decyzji i profilowania.
Jeśli chcesz skorzystać z tego prawa, wypełnij i wyślij formularz kontaktowy w sekcji Kontakt (https://geekster.pl/kontakt).

Ochrona danych

Serwis geekster.pl zapewnia bezpieczeństwo informacji udostępnianych przez użytkownika na serwerach komputerowych w środowisku kontrolowanym, bezpiecznym, zabezpieczonym przed nieuprawnionym dostępem, wykorzystaniem lub ujawnieniem. W ramach kontroli i nadzoru stosowane są odpowiednie zabezpieczenia administracyjne, techniczne i fizyczne w celu ochrony przed nieuprawnionym dostępem, wykorzystaniem, modyfikacją i ujawnieniem danych osobowych. Nie można jednak zagwarantować bezpieczeństwa transmisji danych przez sieć internetową lub bezprzewodową.

Ujawnienie informacji wynikających z przepisów prawa

Wszelkie informacje, które są gromadzone zostaną ujawnione, jeśli jest to wymagane lub zgodne z prawem, np. w celu wywiązania się z wezwania do sądu lub podobnego postępowania prawnego oraz wówczas, gdy w dobrej wierze ujawnienie jest koniecznie w celu ochrony Twojego bezpieczeństwa lub bezpieczeństwa innych osób, wykrycia oszustwa lub w odpowiedzi na wezwanie organów rządowych.

Informacje kontaktowe

W celu uzyskania więcej informacji na temat niniejszej Polityki Prywatności lub w jakiejkolwiek sprawie mającej związek z Twoimi prawami i danymi osobowymi, możesz wysłać wiadomość korzystając z formularza kontaktowego w sekcji Kontakt (https://geekster.pl/kontakt).